Home

Prof. Osiatyński, alkoholik. "Piłem 42 dni z rzędu, czułem pogardę dla siebie"

Wywiad z Prof. Osiatyńskim - link do wywiadu

zamieszczonego na stronie tvn24.

- W Warszawie piłem głównie w SPATiF-ie, tam byli kompani. Po 20 latach przyszedłem tam na obiad i oni dalej tam siedzieli. (...) Nie zmienili się, tylko trochę gorzej się czuli. Rozmowy były takie same, wszystko takie samo. Pomyślałem wtedy, że to wielka strata życia. Taka to jest choroba - mówi prof. Wiktor Osiatyński, niepijący alkoholik w rozmowie z Brygidą Grysiak ..... .


Prof. Wiktor Osiatyński, prawnik, działacz społeczny, pisarz i wykładowca. Zajmował się szerzeniem informacji o alkoholizmie, do której to choroby publicznie sam się przyznawał. Autor kilku książek o uzależnieniu i wychodzeniu z tego nałogu.

- W Warszawie piłem głównie w SPATiF-ie, tam byli kompani. Po 20 latach przyszedłem tam na obiad i oni dalej tam siedzieli. (…) Nie zmienili się, tylko trochę gorzej się czuli. Rozmowy były takie same, wszystko takie samo. Pomyślałem wtedy, że to wielka strata życia. Taka to jest choroba – mówi prof. Wiktor Osiatyński, niepijący alkoholik w rozmowie z Brygidą Grysiak. Prof. Wiktor Osiatyński (ur. 1945), prawnik, działacz społeczny, pisarz i wykładowca. Od lat zajmuje się szerzeniem informacji o alkoholizmie, do której to choroby publicznie sam się przyznaje (od 33 lat nie pije). Jest autorem kilku książek o uzależnieniu i wychodzeniu z tego nałogu. (http://www.tvn24.pl)